Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, czy myśleliście kiedyś o nauce gry na instrumencie?

Wakacje to czas odpoczynku, ale również doskonała okazja do rozwoju osobistego i zdobycia nowych umiejętności. 

Drodzy nauczyciele! Gitara klasyczna, ukulele, keyboard – wybór jest ogromny! 

Dodatkowo, aby uczyć się gry na instrumencie nie musisz go kupować. Wyobraźcie sobie, jak wzbogaci to Wasze lekcje i urozmaici zajęcia dla dzieci po powrocie do szkoły.
Chcecie zaśpiewać z dziećmi piosenkę, ale nie macie podkładu? Potrzebujecie przygotować akademię, ale nie macie wystarczających narzędzi? Musicie zawsze prosić koleżankę o pomoc? Czasem, w sytuacji gdy nikt w szkole nie gra, dzieci tracą możliwość muzykowania.

Nauczycielka grająca z dziećmi

Muzyka może okazać się kluczem do serc i umysłów uczniów

Muzyka ma niezwykłą moc. Potrafi zintegrować grupę, ułatwić naukę, a przede wszystkim sprawić radość. Dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć, dlatego wprowadzenie elementów muzycznych do zajęć z pewnością spotka się z entuzjazmem. Grając na instrumencie podczas lekcji, zyskacie uwagę uczniów, pobudzicie ich kreatywność i stworzycie niezapomnianą atmosferę.

Wakacyjna przygoda z instrumentem muzycznym.

Wakacje to idealny czas na rozpoczęcie muzycznej przygody. Bez presji czasu i szkolnych obowiązków możecie w pełni skupić się na nauce gry. Wybierzcie instrument, który najbardziej Was pociąga, wypożyczcie go z naszej wypożyczalni i rozpocznijcie regularne ćwiczenia.
Możecie skorzystać z lekcji indywidualnych, kursów online lub po prostu uczyć się samodzielnie, korzystając z licznych poradników dostępnych w internecie.

Powrót do szkoły z nowymi umiejętnościami

Po wakacjach wrócicie do szkoły z nowymi umiejętnościami, które z pewnością zaskoczą i ucieszą Waszych uczniów. Będziecie mogli wprowadzić do lekcji elementy muzyki, śpiewać razem z dziećmi, akompaniować im na instrumencie, a może nawet stworzyć szkolny zespół muzyczny! Dzięki temu Wasze lekcje staną się jeszcze ciekawsze i bardziej angażujące, a dzieci będą miały okazję odkryć swoje muzyczne talenty i pasje.

Jak długo osoba dorosła musi ćwiczyć grę na gitarze aby usłyszeć efekty?

Szybkość postępów jest uzależniony od zaangażowania i predyspozycji osoby uczącej się. Większość osób łatwą melodię jest w stanie zagrać już po jednej lekcji (*choć tutaj dużą rolę odgrywa nauczyciel gry).
Jeśli chodzi o prosty akompaniament czyli podstawową grę akordową to umiejętnością tą można się pochwalić zazwyczaj po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń.
Gitara klasyczna odpowiednia do nauki gry to np: Cort AC-100 https://slomiany-zapal.pl/produkt/cort-ac100/

Instrument ten można wypożyczyć z opcją wykupu oraz dostawą w każde miejsce w Polsce.

*Chodzi o fakt, że osobę w tym przypadku dorosłą, która jest np. nauczycielką, która planuje posiąść konkretne umiejętności, powinno uczyć się inaczej, a nawet z pominięciem pewnych zagadnień. A więc jeśli instruktor gry na instrumencie planuje harmonogram nauki “zgodnie ze sztuką nauczania” tak, jak robi się to np. w przypadku początkujących dzieci, to nie wyrobicie się w wakacje 🙂 w innym przypadku może się udać 🙂 

Chodzi o fakt, że osobę w tym przypadku dorosłą, która jest np. nauczycielką, powinno uczyć się inaczej, a nawet z pominięciem pewnych zagadnień. A więc jeśli nauczyciel chce uczyć 30 latkę tak jak 8 latkę to nie wyrobisz się w wakacje 🙂 w innym przypadku może się udać 🙂 

Jak długo osoba dorosła musi ćwiczyć grę na ukulele aby usłyszeć efekty?

Ukulele jest zdecydowanie najłatwiejszym instrumentem strunowym do nauki (choć mogą trafić się wyjątki). 🙂
Prosty akompaniament akordowy na tym instrumencie jesteśmy w stanie zagrać już po kilku dniach.
Po opanowaniu ukulele nauka gry na gitarze może okazać się łatwiejsza.
Przykładowe ukulele dobrej klasy do nauki to np. Kai KCI 100 https://slomiany-zapal.pl/produkt/kai-kci/

Instrument ten można wypożyczyć z opcją wykupu oraz dostawą w każde miejsce w Polsce.

Jak długo osoba dorosła musi ćwiczyć grę na keyboardzie aby usłyszeć efekty?

W przypadku keyboardu lub pianina cyfrowego dużo zależy od zaangażowania i predyspozycji. Prostą melodię można zagrać dość szybko choćby z pomocą filmu w internecie. Akompaniament, który może przydać się w szkole np. podczas zajęć z dziećmi to nieco bardziej zaawansowana sprawa, ale systematycznie ćwicząca osoba powinna opanować tę umiejętność dość szybko.
Dodatkowo keyboardy posiadają podkłady perkusyjne i tzw. “style”, które z pomocą technologii mogą nieco podrasować efekt końcowy przy mniejszym wysiłku osoby grającej. 

Przykładowy keyboard idealny do nauki dla osoby dorosłej to Yamaha PSR E-473.

https://slomiany-zapal.pl/produkt/yamaha-psr-e-473-keyboard/

Instrument ten można wypożyczyć z opcją wykupu oraz dostawą w każde miejsce w Polsce.

Keyboard Yamaha PSR E-473
Keyboard Yamaha PSR E-473

Gra na instrumencie to świetny sposób radzenia sobie ze stresem.

Praca nauczyciela jest wyjątkowo odpowiedzialna przez co bywa także mocno stresująca. Nauczyciele szukają coraz to nowych sposobów radzenia sobie ze stresem.
Jednym z takich sposobów może być gra na instrumencie muzycznym, pasja pozwalająca w ciągu kilku chwil przenieść się myślami w zupełnie “inne miejsce” oczyszczając głowę. Polecamy sprawdzić możliwości “terapeutyczne” instrumentów muzycznych.

Nie zwlekajcie, już dziś rozpocznijcie swoją muzyczną przygodę!

Zapraszamy do naszej ogólnopolskiej wypożyczalni instrumentów muzycznych “Słomiany Zapał”, gdzie znajdziecie szeroki wybór instrumentów i akcesoriów. Nasi pracownicy chętnie doradzą Wam w wyborze odpowiedniego instrumentu i pomogą rozpocząć naukę. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich pasji i odkrywanie nowych talentów. Muzyka to wspaniały sposób na wyrażanie siebie, relaks i dobrą zabawę. Otwórzcie się na nią i pozwólcie jej wypełnić Waszą pracę jeszcze większą ilością uśmiechu.

Lista oczekiwań Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój aktualny adres e-mail.